RSS
A A A
BIP Narodowego Centrum Nauki

Pierwsze wyniki konkursu MINIATURA 2

01.08.2018

Znamy nazwiska pierwszych laureatów drugiej edycji konkursu MINIATURA na działanie naukowe służące realizacji badań podstawowych.

Nabór wniosków w konkursie MINIATURA 2, w odróżnieniu od pozostałych konkursów z oferty Narodowego Centrum Nauki, jest prowadzony w trybie ciągłym, a cykl oceny jest skrócony do czterech miesięcy. W pierwszej turze konkursu zostało sfinansowanych 30 wniosków. Kolejne listy rankingowe będą publikowane na bieżąco do końca kwietnia 2019 r.

Konkurs MINIATURA skierowany jest do osób posiadających stopień naukowy doktora uzyskany do 12 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem, które nie kierowały i w momencie składania wniosku nie kierują realizacją projektu badawczego finansowanego ze środków NCN, jak również nie są laureatami konkursów NCN na stypendia doktorskie lub staże podoktorskie. Warunkiem udziału w konkursie jest również zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w jednostce naukowej będącej wnioskodawcą.

W konkursie MINIATURA 2 na realizację badań można uzyskać od 5 do 50 tys. zł, a czas ich realizacji nie może przekroczyć 12 miesięcy. Finansowane mogą być wyłącznie działania naukowe, takie jak badania wstępne, badania pilotażowe, kwerendy, staże naukowe, wyjazdy konferencyjne, wyjazdy badawcze albo wyjazdy konsultacyjne.

Pierwszy konkurs MINIATURA ogłoszony i zakończony w 2017 r. cieszył się rekordowym zainteresowaniem naukowców. Dzięki MINIATURZE 1 wsparcie otrzymało 828 naukowców, a łączna kwota finansowania wyniosła prawie 30 mln zł.

Listy działań naukowych zakwalifikowanych do finansowania w konkursie MINIATURA 2 są dostępne tutaj.

Podmiot udostępniający informację: Narodowe Centrum Nauki
Informację wytworzył: Magdalena Duer-Wójcik
Informację wprowadził do BIP: Magdalena Duer-Wójcik
Data wytworzenia informacji: 01-08-2018
Data udostępnienia w BIP: 01-08-2018
Data ostatniej aktualizacji: 01-08-2018

Opublikował: Magdalena Duer-Wójcik
Publikacja dnia: 01.08.2018

Dokument oglądany razy: 610
« inne aktualności