Oferty pracy w projektach finansowanych przez NCN


Narodowe Centrum Nauki prezentuje bazę ogłoszeń o wolnych stanowiskach pracy przy projektach finansowanych przez Centrum. Narodowe Centrum Nauki nie ponosi odpowiedzialności za treść i wiarygodność przesyłanych ofert pracy.

Oferta pracy

Nazwa jednostki: Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, Uniwersytet JagiellońskiKraków, Inne oferty z tego miasta »
Nazwa stanowiska: student-stypendysta (2 etaty)
Wymagania:

Stypendyści będą studentami studiów II stopnia fizyki na Wydziale FAIS UJ. Od kandydatów wymaga się znajomości mechaniki kwantowej. Umiejętność programowania jest mile widziana.

Opis zadań:

Kryształy czasowe stanowią nową dziedzinę zapoczątkowaną w 2012 roku przez laureata nagrody Nobla Franka Wilczka i dotyczą badania istnienia układów spontanicznie wykazujących zachowanie periodyczne w czasie. Innymi słowy poszukiwania układów, które w stanie o najniższej energii ewoluują okresowo w czasie. Tematyka jest frapująca, budząca kontrowersje wśród fizyków. Młodzi ludzie maja unikalną szansę włączenia się w tworzenie nowego kierunku badań. Studenci będą wprowadzani w tematykę kryształów czasowych oraz będą analizować możliwości realizacji krystalicznych zachowań w układach zaburzanych periodycznie w czasie.

Typ konkursu NCN: OPUS – ST
Termin składania ofert: 15 lutego 2017, 00:00
Forma składania ofert: dowolnie
Warunki zatrudnienia:

Stypendium w wysokości 750 złotych miesięcznie przez okres do 12 miesięcy.

Dodatkowe informacje:

Osoby zainteresowane ofertą proszone są o przesłanie zgłoszenia oraz życiorysu naukowego obejmującego m.in. oceny z przedmiotów teoretycznych, ewentualne osiągnięcia naukowe lub odbyte staże naukowe w czasie studiów najlepiej na adres e-mail: krzysztof.sacha@uj.edu.pl. Stypendystów wyłoni komisja konkursowa, której będzie przewodniczył kierownik projektu. Z kandydatami może zostać przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna.

Data dodania ogłoszenia: 2017-01-12 11:40:30

« wróć do ofert pracy

Polityka cookies

Partnerzy