Oferty pracy w projektach finansowanych przez NCN


Narodowe Centrum Nauki prezentuje bazę ogłoszeń o wolnych stanowiskach pracy przy projektach finansowanych przez Centrum. Narodowe Centrum Nauki nie ponosi odpowiedzialności za treść i wiarygodność przesyłanych ofert pracy.

Uprzejmie informujemy o nowych warunkach zatrudniania osób na stanowiska typu post-doc: limit czasu upływającego od uzyskania stopnia doktora dla aplikujących na te stanowiska kobiet może być przedłużony o 1,5 roku za każde urodzone bądź przysposobione dziecko.

Oferta pracy

Nazwa jednostki: Międzynarodowy Instytut Biologii Molecularnej i KomórkowejWarszawa, Inne oferty z tego miasta »
Nazwa stanowiska: DOKTORANT: modelowanie 3D RNA, rozwój metod
Wymagania:

Wymagania formalne:
• magisterium ukończone (lub niebawem) w ramach dziedzin: fizyka, chemia, biologia, informatyka, bioinformatyka lub pokrewnych

Preferowani będą kandydaci z kompetencjami jak poniżej:
• rozumienie podstawowych pojęć przetwarzania/programowania geometrii 3D
• umiejętność programowania/projektowania w językach: C/C++ i w Pythonie
• rozumienie zagadnień wyprowadzania potencjałów statystycznych, wyciągania wniosków statystycznych
• znajomość aspektów optymalizacji (w zastosowaniach praktycznych)
• rozumienie zagadnień formowania się struktury 3D biocząsteczek, odpowiedzialnych za to oddziaływań
• umiejętność pracy w systemie Linux
• umiejętność stawiania serwisów internetowych (Django framework)
• dobra znajomość języka angielskiego
• zaangażowanie, chęć nauki nowych rzeczy, chęć dzielenia się wiedzą i doświadczeniem
• chęć zabawy tematem
• dobre umiejętności interpersonalne

Opis zadań:

Główne zadania naukowe to przede wszystkim parametryzacja modelu, wyprowadzanie potencjałów statystycznych w różnych trybach ...
Druga grupa zadań to testowanie, badanie zwijania RNA przy różnych parametrach, przy różnych więzach, wyciąganie wniosków ...
Programowanie stanowi około 10-20% pracy. Umiejętność programowania otwiera więcej możliwości, ale jest też opcja realizacji projektu z minimalnym zaangażowaniem programistycznym doktoranta. Rozdział zadań jest elastyczny, szczegóły współpracy również.
Generalnie, ja (Michał Boniecki - kierownik projektu) też będę w tym pracował, z dużym zaangażowaniem. W razie czego mogę zaprogramować wszystko, jeżeli Pan/Pani magister powie mi co i dlaczego ;-) Programowanie to nie jest problem ;-)
Ale ja też mogę się uczyć programowania od kandydata, dlaczego nie ;-) Chodzi o to żeby zrobić coś dobrego.

Tytuł projektu to: "Gruboziarnista metoda do modelowania struktury przestrzennej cząsteczek RNA, uwzględniająca niekanoniczne parowania zasad". Projekt dotyczy dalszego rozwoju metody SimRNA. SimRNA jest w tej chwili jedną z najlepszych na świecie metod do zwijania RNA, w sensie przewidywania struktury 3D.
Główny nacisk będzie położony na zwiększenie specyficzności, w szczególności lepszego odtwarzania niekanonicznych kontaktów pomiędzy zasadami w RNA. Projekt obejmuje również badania zwijania RNA z różnymi rodzajami więzów, może włączać i inne (np. termodynamikę)

Typ konkursu NCN: OPUS – ST
Termin składania ofert: 12 listopada 2017, 23:59
Forma składania ofert: email
Warunki zatrudnienia:

Benefity:
• możliwość pracy w biologicznym instytucie klasy A+, w renomowanym labie, wśród ciekawych ludzi, w tym również cudzoziemców
• możliwość zrobienia doktoratu, współpracy w obrębie labu, rozwoju, nauki ...
• możliwość uczestniczenia w konferencjach krajowych i zagranicznych
wynagrodzenie: stypendium 3000 PLN netto, przez 3 lata, ufundowane przez NCN

Proszę wysłać CV i list motywacyjny (chętnie jako jeden pdf mniejszy niż 5MB) na adres: mboni@genesilico.pl (tytuł wiadomości: aplikacja_SimRNA_OPUS)
Termin przyjmowania zgłoszeń: 17 września 2017 , w przypadku braku odpowiednich kandydatów rekrutacja będzie przedłużona. Rekrutacja będzie przeprowadzona zgodnie z wymaganiami NCN. Dana osobowe będą przetwarzane na potrzeby rekrutacji.

Dodatkowe informacje:

Projekt będzie realizowany pod kierunkiem dra Michała Bonieckiego (kierownika projektu) w laboratorium prof. Janusza Bujnickiego.

Data dodania ogłoszenia: 2017-10-12 23:41:47

« wróć do ofert pracy