Oferty pracy w projektach finansowanych przez NCN


Narodowe Centrum Nauki prezentuje bazę ogłoszeń o wolnych stanowiskach pracy przy projektach finansowanych przez Centrum. Narodowe Centrum Nauki nie ponosi odpowiedzialności za treść i wiarygodność przesyłanych ofert pracy.

Uprzejmie informujemy o nowych warunkach zatrudniania osób na stanowiska typu post-doc: limit czasu upływającego od uzyskania stopnia doktora dla aplikujących na te stanowiska kobiet może być przedłużony o 1,5 roku za każde urodzone bądź przysposobione dziecko.

Oferta pracy

Nazwa jednostki: Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, Uniwersytet JagiellońskiKraków, Inne oferty z tego miasta »
Nazwa stanowiska: doktorant-stypendysta
Wymagania:

Stypendysta będzie studentem-doktorantem fizyki Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych UJ. Od kandydata wymaga się umiejętności prowadzenia badań teoretycznych przy użyciu metod analitycznych i numerycznych mechaniki kwantowej.

Opis zadań:

Kryształy czasowe stanowią nową dziedzinę zapoczątkowaną w 2012 roku przez laureata nagrody Nobla Franka Wilczka i dotyczą badania istnienia układów spontanicznie wykazujących zachowanie periodyczne w czasie. Pierwsze struktury krystaliczne w czasie zaobserwowano już w laboratoriach. Tematyka jest frapująca, budząca kontrowersje wśród fizyków. Młodzi ludzie maja unikalną szansę włączenia się w tworzenie nowego kierunku badań. Badania będą dotyczyć poszukiwania układów, które spontanicznie wykazują krystaliczne zachowanie w domenie czasu oraz modelowania kryształów czasowych przy pomocy układów periodycznie zaburzanych.

Typ konkursu NCN: OPUS – ST
Termin składania ofert: 15 września 2019, 00:00
Forma składania ofert: email
Warunki zatrudnienia:

Stypendium w wysokości 4500 złotych miesięcznie przez okres do 33 miesięcy.

Dodatkowe informacje:

Osoby zainteresowane ofertą proszone są o przesłanie zgłoszenia wraz z informacjami o osiągnięciach naukowych, wyróżnieniach wynikających z prowadzenia badań naukowych oraz kompetencjach do realizacji badań teoretycznych drogą elektroniczną na adres e-mail: krzysztof.sacha@uj.edu.pl. Proszę dołączyć zgodę na przetwarzanie danych osobowych według wzoru:
http://bragg.if.uj.edu.pl/RODO_Stypendium.docx
Stypendystów wyłoni komisja konkursowa, której będzie przewodniczył kierownik projektu. Z kandydatami może zostać przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna.

Data dodania ogłoszenia: 2019-07-12 07:46:32

« wróć do ofert pracy