Instrukcja korzystania z BIP

Strona podmiotowa BIP NCN tworzona jest zgodnie z następującymi aktami prawnymi:

  • Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198, z późn.zm.),
  • Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej(Dz.U. 2007 nr 10 poz. 68).

Poruszanie się po stronie podmiotowej BIP NCN umożliwia menu przedmiotowe umieszczone po lewej stronie ekranu. W menu znajdują się odnośniki do poszczególnych działów/podstron biuletynu. Po kliknięciu w odnośnik z nazwą działu, rozwija się lista artykułów.

Powrót do strony głównej BIP NCN możliwy jest poprzez kliknięcie w link "Strona główna" znajdujący się u szczytu menu przedmiotowego, po lewej stronie ekranu.

Do szybszego wyszukania żądanej informacji służy pole wyszukiwania. Umieszczone jest ono po lewej stronie, w górnej części strony. W pole to należy wpisać słowo (lub słowa) kluczowe, a następnie kliknąć ikonkę lub wcisnąć klawisz "Enter". Po wykonaniu tej operacji wyświetlona zostanie lista znalezionych dokumentów i tematów spełniających zadane kryterium wyszukiwania.

W lewej części ekranu, pod menu przedmiotowym znajduje się odnośnik do głównej strony Biuletynu Informacji Publicznej (http://www.bip.gov.pl/). W lewej górnej części ekranu, nad menu przedmiotowym znajduje się odnośnik do głównej strony serwisu internetowego
Narodowego Centrum Nauki (http://www.ncn.gov.pl/).

Strony Biuletynu wyposażone są w rejestr zmian, który automatycznie zapisuje informacje o zmianach w treści poszczególnych artykułów. Lista zmian dostępna jest po kliknięciu w odnośnik "Wersje archiwalne tej wiadomości" lub "Wersje archiwalne tej strony", znajdujący się pod tekstem.

W  dziale "Redakcja BIP", dostępnym z menu przedmiotowego, znaleźć można informacje dotyczące kontaktu z redaktorami BIP NCN.

W Biuletynie oprócz treści bezpośrednio podanych na stronie, znajdują się również informacje dołączone w postaci plików do pobrania, do których można dotrzeć za pomocą linków. Pliki te zazwyczaj są publikowane w formacie PDF (Portable Document Format) i odczytywane za pomocą ogólnodostępnego programu Adobe Reader.Opublikował: Jakub Piotrowski
Wytworzył: sebastian szytula
Ostatnia aktualizacja: 19.04.2022
Dokument z dnia: 07.12.2010
Wersje archiwalne tej strony
Wersja do druku