pon., 11/01/2021 - 16:06

Po raz czwarty zapraszamy jednostki naukowe do zgłaszania gotowości utworzenia Centrów Doskonałości Naukowej Dioscuri w ramach swojej struktury organizacyjnej. O utworzenie Centrów Dioscuri mogą starać się instytucje naukowe, prowadzące głównie działalność naukową w sposób samodzielny i ciągły.

Zgłoszenia będą przyjmowane w formie elektronicznej w terminie do 15 lutego 2021 r.

Zgłoszenia jednostek spełniających wymagania formalne zostaną opublikowane wraz z ogłoszeniem konkursu Dioscuri, co ułatwi naukowcom zainteresowanym prowadzeniem Centrum Doskonałości Naukowej w Polsce znalezienie odpowiedniej instytucji naukowej.

Naukowcy będą mogli również wybrać instytucję naukową spoza opublikowanej listy pod warunkiem, że spełni ona wymagania formalne i zobowiąże się do spełnienia warunków podstawowych określonych w ogłoszeniu.

Program Dioscuri powstał z inicjatywy Towarzystwa Maxa Plancka (MPG), a jego celem jest utworzenie sieci Centrów Doskonałości Naukowej Dioscuri w Europie Środkowej i Wschodniej. Program umożliwi wybitnym naukowcom prowadzenie badań na najwyższym światowym poziomie w jednostkach naukowych zlokalizowanych w tej części Europy.

Ze szczegółowymi założeniami programu Dioscuri oraz wymaganiami formalnymi można zapoznać się na stronie Dioscuri.

Webinaria

Aby wesprzeć Państwa instytucje naukowe w przygotowaniu zgłoszenia i przekazać Państwu informacje na temat procedury składania wniosków w ramach konkursu Dioscuri 4 zapraszamy Państwa do udziału w jednym z webinariów poświęconych Programowi Dioscuri. Wszystkie spotkania będą zawierać te same treści.

  • I - 28.01.2021, 14:00-15:30 CET
  • II- 03.02.2021, 14:00-15:30 CET
  • III - 09.02.2021, 14:00-15:30 CET

Aby zgłosić swoją chęć udziału jednym z webinariów, prosimy o przesłanie wiadomości email na adres dioscuri@gv.mpg.de z nazwą instytucji, imieniem i nazwiskiem osoby która weźmie udział w spotkaniu i preferowaną datą webinarium. Po potwierdzeniu rejestracji mailowej otrzymają Państwo link do spotkania online.


Kontakt:

Małgorzata Jacobs, e-mail: malgorzata.jacobs@ncn.gov.pl