pon., 27/02/2023 - 13:00
Kod CSS i JS

Przedstawiamy pierwszy komponent badawczy zakwalifikowany do finansowania przez NCN dzięki współpracy z Narodową Agencją Wymiany Akademickiej w ramach programu „Profesura NAWA”. Badania nad niebiańską holografią oddziaływań fundamentalnych na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego poprowadzi prof. dr Tomasz Taylor. Swój pobyt w Polsce rozpocznie już w tym roku.

Druga edycja Profesury NAWA skierowana była do uczelni i jednostek naukowych, prowadzących badania z obszaru nauk przyrodniczych, inżynieryjnych i technicznych, medycznych i o zdrowiu oraz rolniczych.

W ramach programu trzej wybitni naukowcy z zagranicy będą prowadzić na polskich uczelniach badania odpowiadające na współczesne wyzwania cywilizacyjne. Istotnym elementem ich pracy będzie realizacja komponentu badawczego finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Wizytujący naukowcy założą grupy projektowe i będą aktywnie wnioskować o krajowe i zagraniczne granty.

Trwa nabór wniosków o finansowanie komponentów badawczych stanowiących część projektów finansowanych przez NAWA w konkursie Profesura NAWA. Wnioski można składać za pośrednictwem systemu OSF.