Kod CSS i JS

Narodowe Centrum Nauki wspiera naukowczynie i naukowców uciekających przed wojną. Przygotowaliśmy specjalny program dla badaczek i badaczy z Ukrainy.

Zachęcamy również laureatów  grantów NCN do zatrudniania badaczy z tego kraju w obecnie realizowanych projektach.

Poniżej prezentujemy informacje o inicjatywach NCN skierowanych do naukowców szukających schronienia w Polsce.


Konkurs IMPRESS-U (otwarty nabór wniosków)

Celem konkursu IMPRESS-U (International Multilateral Partnerships for Resilient Education and Science System in Ukraine) jest wsparcie potencjału naukowego w Ukrainie i otwarcie nowych możliwości współpracy naukowców polskich i ukraińskich z naukowcami z USA oraz krajów bałtyckich.


PROJEKTY W TOKU (nabór zamknięty)

Program stypendialny skierowany do studentów i naukowców z Ukrainy, którzy w wyniku agresji Rosji na Ukrainę schronili lub schronią się w Polsce.

Program NCN dla naukowców z Ukrainy na kontynuowanie badań w Polsce

Program specjalny NCN skierowany jest do badaczek i badaczy z Ukrainy, bez względu na obywatelstwo, którzy schronili się lub schronią w Polsce po agresji Rosji na Ukrainę.

Możliwość wsparcia badaczy z Ukrainy

Program POLONEZ BIS

Dla wnioskodawców, którzy musieli opuścić Ukrainę w wyniku rosyjskiej inwazji i przybyli do Polski 24 lutego 2022 roku lub później, Rada Narodowego Centrum Nauki wprowadziła specjalne ułatwienia w programie POLONEZ BIS (konkursy 2. i 3.) Ostatni nabór został zamknięty 15 grudnia 2022 r.

Więcej informacji o programie POLONEZ BIS

 

Oferty pracy

Zachęcamy do zapoznania się z ofertami pracy dla naukowców z Ukrainy. 


Prezentacja inicjatyw NCN dla naukowców z Ukrainy

Przygotowaliśmy specjalny program dla badaczek i badaczy z Ukrainy i program stypendialny dla studentów i poczatkujących naukowców.

fot. Jan Bielecki dla NCN

Solidarni z Ukrainą

Narodowe Centrum Nauki wyraża pełną solidarność z narodem ukraińskim.