pt., 19/11/2021 - 14:55
Kod CSS i JS

Projekt ENABLE, w który zaangażowane były m.in. polskie jednostki naukowe – Uniwersytet Łódzki oraz Europejskie Regionalne Centrum Ekohydrologii PAN w Łodzi –  otrzymał nagrodę „BiodivERsA for Excellence and Impact”. Nagroda przyznawana jest przez sieć co roku, wręczenie tegorocznego wyróżnienia odbyło się w trakcie konferencji zamykającej program BiodivERsA3, odbywającej się 16 i 17 listopada w Brukseli.

Projekt ENABLE Enabling Green and Blue Infrastructure Potential in Complex Social-Ecological Regions (Wspieranie zielono-błękitnej infrastruktury w złożonych systemach społeczno-ekologicznych – opracowanie systemowego podejścia dla rozwiązywania skomplikowanych problemów środowiskowych) realizowany był w latach 2016-2019.

Kierownikiem polskiego zespołu ENABLE był dr hab. Jakub Kronenberg z Uniwersytetu Łódzkiego, a partnerem w tym projekcie była dr Kinga Krauze z Europejskiego Regionalnego Centrum Ekohydrologii PAN. Łącznie zaangażowanych w jego realizację było 11 instytucji naukowych i zajmujących się popularyzacją wyników badań dotyczących systemów społeczno-ekologicznych w miastach.

Materiał filmowy podsumowujący wyniki badań ENABLE jest dostępny online.

Partnerzy: Uniwersytet Łódzki, Europejskie Regionalne Centrum Ekohydrologii PAN; Stockholm Resilience Centre, Szwecja (lider projektu); Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody, Belgia; Uniwersytet Humboldtów, Niemcy; Instytut Ekologiczny, Niemcy; ICLEI, Niemcy; Uniwersytet Autonomiczny w Barcelonie, Hiszpania; Norweski Instytut Badań Przyrody (NINA), Norwegia; Uniwersytet Erazma w Rotterdamie, Holandia; The New School, Stany Zjednoczone.