czw., 15/12/2022 - 13:58
Kod CSS i JS

15 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na wykład online Karoliny Safarzyńskiej pt. "Ekonomia złożoności: przyszłość jest teraz”. W trakcie spotkania można będzie zadawać pytania prelegentce.

Karolina Safarzyńska jest profesorką Uniwersytetu Warszawskiego, zajmuje się ekonomią złożoności, behawioralną i eksperymentalną oraz zmianami klimatycznymi. W październiku otrzymała Nagrodę NCN, czyli najważniejsze wyróżnienie dla młodych badaczek i badaczy pracujących w Polsce.

W listopadzie magazyn Forbes Polska umieścił ją, m.in. za sprawą naszej nagrody, na liście 100 najbardziej wpływowych kobiet.

Transmisja wykładu rozpocznie się o godz. 18.00.

Spotkanie z badaczką odbędzie się w serii „Nauka w Centrum”, czyli cyklu wykładów organizowanych przez Narodowe Centrum Nauki i Fundację Centrum Kopernika. Prelekcje są transmitowane na YouTube Copernicus Center. Cykl rozpoczęliśmy w 2021 roku.

Pierwszy wykład w tym roku wygłosił Piotr Wcisło. Ostatni odbędzie się 21 grudnia. Wygłosi go Michał Bogdziewicz, ekolog lasu z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Dodatkowe informacje o serii

Zapis poprzednich wykładów