pt., 17/05/2024 - 12:00
Kod CSS i JS

Dr Zuzanna Kabacińska jest pierwszą naukowczynią, która otrzymała grant z NCN w wysokości 200 tys. zł na realizację komponentu badawczego w programie Polskie Powroty NAWA 2023.

Dr Kabacińska prowadzi działania naukowe z zakresu defektów radiacyjnych w antropogenicznych węglanach w kontekście datowania EPR wapiennych zapraw i tynków. Swój projekt realizuje na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach Pracowni Geochronologii w Instytucie Geologii.

Lista rankingowa

Program Polskie Powroty NAWA 2023 oferuje polskim naukowcom, którzy prowadzili swoją działalność naukową za granicą, możliwość kontynuacji badań w jednostkach naukowych w Polsce.

Narodowe Centrum Nauki prowadzi ciągły nabór wniosków o finansowanie Komponentów badawczych w projektach – od momentu wydania przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej decyzji o finansowaniu w programie Polskie Powroty NAWA 2023, aż do złożenia do NCN ostatniego wniosku, który został zakwalifikowany w konkursie. Wnioski składane do NCN poddawane są tylko ocenie formalnej.

Komponent badawczy może być realizowany wyłącznie przez naukowców, którzy wrócili do Polski lub przez grupę projektową, jeśli została zaplanowana we wniosku składanym do konkursu Polskie Powroty NAWA 2023.

Rada NCN wyznaczyła 2 mln zł na finansowanie badań podstawowych w ramach programu Polskie Powroty NAWA 2023.