śr., 30/10/2024 - 14:00
Kod CSS i JS

Dr Robert Staniuk otrzymał grant na przeprowadzenie badań nad agregacją i dyspersją populacji w mikroregionie smuszewskim we wczesnej epoce żelaza. Wartość komponentu badawczego finansowanego przez NCN w programie Polskie Powroty NAWA to ponad 195 tys. zł.

Dr Robert Staniuk został laureatem programu NAWA Polskie Powroty w edycji 2023. Grant pt. „Integracja, trwanie i porażka – agregacja i dyspersja populacji we wczesnej epoce żelaza w mikroregionie smuszewskim” zrealizuje na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ramach komponentu badawczego finansowanego przez NCN będzie prowadzić badania podstawowe nad populacjami, które stworzyły i zasiedlały grodzisko znajdujące się w rejonie Smuszewa w województwie wielkopolskim.

Lista rankingowa

Lista rankingowa w .pdf

Program Polskie Powroty NAWA 2023 oferuje polskim naukowcom, którzy prowadzili swoją działalność za granicą, możliwość kontynuacji badań w jednostkach naukowych w Polsce.

Narodowe Centrum Nauki prowadzi ciągły nabór wniosków o finansowanie komponentów badawczych w projektach – od momentu wydania przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej decyzji o finansowaniu w programie Polskie Powroty NAWA 2023, aż do złożenia do NCN ostatniego wniosku, który został zakwalifikowany w programie i ma zaplanowany komponent badawczy. Wnioski składane do NCN poddawane są tylko ocenie formalnej.

Komponent badawczy może być realizowany wyłącznie przez naukowców, którzy wrócili do Polski lub przez grupę projektową, jeśli została zaplanowana we wniosku składanym do konkursu Polskie Powroty NAWA 2023.

Rada NCN przeznaczyła 2 mln zł na finansowanie komponentów badawczych w ramach programu Polskie Powroty NAWA 2023.