Konkursy

OPUS 11, SONATA 11, PRELUDIUM 11 i POLONEZ 2 rozstrzygnięte

14 listopada ogłosiliśmy wyniki jedenastej edycji konkursów OPUS, SONATA i PRELUDIUM, a także drugiej konkursu POLONEZ. Listy rankingowe dostępne są na stronie NCN.

Małe granty czyli MINIATURA

Znamy już zasady przyznawania środków w ramach konkursu MINIATURA. O tzw. małe granty będą mogły aplikować osoby posiadające stopień doktora, które nie kierowały dotąd realizacją projektu badawczego. Finansowanie przeznaczone będzie m.in. na badania wstępne i pilotażowe, kwerendy, staże naukowe, konsultacje, wyjazdy badawcze i konferencje. Nabór wniosków do konkursu rozpocznie się 3 kwietnia 2017 r.

Formularze wniosków dostępne

W systemie OSF udostępniliśmy elektroniczne formularze wniosków dla konkursów OPUS 12, PRELUDIUM 12, SONATA 12, POLONEZ 3 i BEETHOVEN 2. Termin składania wniosków upływa 15 grudnia 2016 r.

Jak złożyć wnioski do konkursów OPUS 12, PRELUDIUM 12 i SONATA 12?

W sekcji Instrukcje przygotowania wniosków dostępne są już szczegółowe instrukcje sporządzania i składania wniosków w konkursach ogłoszonych 15 wrześnie 2016 r.: OPUS 12, PRELUDIUM 12, SONATA 12.

Wnioski składane elektronicznie

Aby usprawnić proces składania i obsługi wniosków, odchodzimy od wersji papierowych. Wnioski udostępnione w ramach konkursów ogłaszanych 15 grudnia br. (ETIUDA 5, SONATINA 1, UWERTURA 1) będą składanie wyłącznie w formie elektronicznej przez system OSF.

Wydarzenia

Listopadowe posiedzenie Rady NCN

W dniach 9-10 listopada odbyło się posiedzenie Rady NCN, na którym pozytywnie zaopiniowano projekt planu finansowego NCN na rok 2017. Członkowie Rady kontynuowali również dyskusję nad warunkami przeprowadzania konkursów SONATINA 1, ETIUDA 5 i UWERTURA 1. Zakończyły się prace nad przygotowaniem dokumentacji konkursu MINIATURA.

Co nowego

Medal UWr dla prof. Kozłowskiego

W ramach obchodów Święta Uniwersytetu Wrocławskiego Senat UWr przyznał złoty medal prof. Henrykowi Kozłowskiemu, członkowi Rady NCN, w uznaniu szczególnych zasług na rzecz uczelni.

Mobilność, łączność, transport: webinarium o SUGI

16 listopada odbyło się spotkanie informacyjne w formie webinarium, poświęcone konkursowi SUGI (Eranet Sustainable Urbanisation Global Initiative) organizowanemu przez sieć JPI Urban Europe.

Polscy naukowcy nagrodzeni w konkursie JPI AMR

Projekt EMerGE-NeT z udziałem naukowców z Polski otrzymał finansowanie w konkursie JPI AMR z zakresu odporności na antybiotyki. Polski zespół koordynowany przez dr hab. Monikę Piotrowską z Uniwersytetu Warszawskiego oraz dr. Aleksandra Deptyłę z Collegium Medicum w Bydgoszczy będzie prowadzić badania we współpracy z naukowcami z Niemiec, Izraela, Holandii i Hiszpanii.