KONKURSY

326 mln zł na badania podstawowe

Rozstrzygnęliśmy konkursy SONATA 12, SONATA BIS 7, MAESTRO 9 i HARMONIA 9. Naukowcy złożyli w nich łącznie 1234 wnioski, nasze Zespoły Ekspertów zakwalifikowały do finansowania 301, o łącznej wartości ponad 326 mln zł.

MINIATURA 1: naukowcy chcą działać

Niedawno podsumowaliśmy pierwszą edycję konkursu MINIATURA, który cieszył się rekordowym zainteresowaniem ze strony naukowców. W konkursie wsparcie uzyskało 828 naukowców na łączną kwotę prawie 30 mln zł. Wśród jednostek, które zdobyły największą liczbę grantów znalazły się Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Łódzki oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

Polscy naukowcy laureatami konkursu sieci ERA-CAPS

Projekt, w którym udział biorą naukowcy z Polski, został zakwalifikowany do finansowania w konkursie na międzynarodowe projekty badawcze z zakresu biologii molekularnej roślin, zorganizowanym przez sieć ERA-CAPS. Na liście laureatów znalazło się 12 projektów badawczych, realizowanych przez 50 zespołów badawczych z 10 krajów.

Nowy konkurs JPI Urban Europe i NSFC

Wraz z siecią JPI Urban Europe oraz chińską organizacją NSFC zapraszamy do udziału w konkursie na międzynarodowe projekty badawcze pt. Sustainable Urbanisation in the Context of Economic Transformation and Climate Change: Sustainable and Liveable Cities and Urban Areas. Termin wstępnej, ale obowiązkowej rejestracji upływa 12 kwietnia 2018 r. o godz. 14.00 czasu środkowoeuropejskiego (CET).

Kwalifikowalność kosztów w rozstrzygniętych konkursach

Przypominamy, że w przypadku projektów zakwalifikowanych do finansowania w ramach konkursów MAESTRO 9, HARMONIA 9, SONATA BIS 7 oraz SONATA 13 obowiązuje już zmiana wprowadzona pismem Dyrektora NCN, dotycząca okresu kwalifikowalności kosztów w projekcie.

JPI AMR 2018: znajdź partnera do projektu

Naukowców i instytucje poszukujące partnerów w konkursie JPI AMR 2018 z zakresu oporności na antybiotyki zachęcamy do skorzystania z narzędzia poszukiwania partnerów Partner Search Tool. W celu rejestracji prosimy wypełnić formularz online. Na tej samej stronie dostępna jest wyszukiwarka złożonych ofert.

WYDARZENIA

Posiedzenie Rady NCN

W dniach 7-8 lutego 2018 r. odbyło się posiedzenie Rady NCN. W trakcie spotkania Koordynatorzy Dyscyplin podsumowali przebieg konkursów SONATA 13, SONATA BIS 7, MAESTRO 9 oraz HARMONIA 8. Rada NCN podjęła decyzję o zwiększeniu budżetu konkursu DAINA 1 na polsko-litewskie projekty badawcze oraz dyskutowała nad kształtem kolejnych edycji konkursu MINIATURA.

Inauguracja rozpoczęcia projektów finansowanych w ramach QuantERA

W dniach 24-25 kwietnia 2018 r. w Bukareszcie (Rumunia) obędzie się QuantERA Projects’ Launch Event, wydarzenie inaugurujące rozpoczęcie realizacji projektów finansowanych w ramach konkursu QuantERA Call 2017.

Webinaria na temat konkursu JPI Urban Europe oraz NSFC

Sieć JPI Urban Europe wspierająca naukowców realizujących międzynarodowe, interdyscyplinarne projekty badawcze odpowiadające na wyzwania współczesnych miast i obszarów zurbanizowanych, wraz z chińską agencją NSFC zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniach informacyjnych poświęconych nowemu konkursowi Sustainable and Liveable Cities and Urban Areas. Spotkania w formie webinarium odbędą się w dniach 13 lutego oraz 6 marca.

CO NOWEGO

Ułatwiamy realizację grantów – sprawdź jak

W odpowiedzi na spływające ze środowiska naukowego postulaty, podjęliśmy decyzję o ujednoliceniu części zasad dotyczących realizacji projektów badawczych, niezależnie od edycji konkursu, w ramach której dany projekt został sfinansowany. Wszyscy nasi grantobiorcy otrzymali pisma objaśniające zakres i rodzaj możliwych zmian.

Konkurs na stanowisko Koordynatora Dyscyplin

Poszukujemy kandydatów na stanowisko Koordynatora Dyscyplin w grupie nauk ścisłych i technicznych. Termin składania dokumentów upływa 19 marca 2018 r. Zgłoś się już dziś.

Utrudniony kontakt z pracownikami Działu Obsługi Wniosków

W związku z pracami Zespołów Ekspertów oceniających wnioski o finansowanie projektów badawczych w konkursach NCN w dniach od 16 lutego do 6 marca 2018 r. mogą wystąpić czasowe utrudnienia w kontakcie z pracownikami Działu Obsługi Wniosków. Przepraszamy za powstałe niedogodności.

PUBLIKACJE

O zmianach w NCN w „Forum Akademickim”

W lutowym numerze „Forum Akademickiego” można przeczytać o tym, dlaczego i jakie zmiany w zasadach realizacji projektów wprowadziliśmy w ostatnim czasie.