Wydarzenia

Polska publikacja w „Cell”

W jednym z najbardziej prestiżowych czasopism naukowych na świecie – „Cell” – ukazał się artykuł autorstwa zespołu polskich naukowców z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN w Warszawie. To pierwsza publikacja z polskim adresem korespondencyjnym w tym periodyku od 1990 r. Badania prowadzone przez zespół pod kierunkiem prof. Dziembowskiego zostały w dużej mierze sfinansowane przez Narodowe Centrum Nauki.

Konkursy

Pierwsi laureaci konkursu MINIATURA 2

Znamy już nazwiska pierwszych naukowców nagrodzonych w drugiej edycji konkursu MINIATURA na działanie naukowe służące realizacji badań podstawowych. Kolejne listy laureatów publikowane są na bieżąco.

Zapowiedź konkursu BiodivERsA

W październiku 2018 r. konsorcjum BiodivERsA, do którego należy również Narodowe Centrum Nauki, ogłosi konkurs o finansowanie międzynarodowych projektów badawczych pt. Biodiversity and its influence on animal, human and plant health.

Instrukcje dostępne: MAESTRO 10, HARMONIA 10, SONATA BIS 8

W sekcji Instrukcje przygotowania wniosków dostępne są szczegółowe instrukcje sporządzania i składania wniosków w konkursach ogłoszonych 15 czerwca 2018 r. – MAESTRO 10, HARMONIA 10 i SONATA BIS 8.

MINIATURA 1: wypełnij raport końcowy

W systemie ZSUN/OSF udostępniliśmy formularze raportów końcowych dla konkursu MINIATURA 1. W sekcji „Dla realizujących projekty” dostępna jest instrukcja sporządzania i składania raportów końcowych.

Co nowego

Rok 2017 w NCN w liczbach

Na stronie NCN można zapoznać się ze Statystykami konkursów 2017, przedstawiającymi dane liczbowe dotyczące wszystkich konkursów ogłoszonych i rozstrzygniętych w 2017 r.

Dostępność pracowników – 27.08-14.09

W związku z pracami Zespołów Ekspertów oceniających wnioski o finansowanie projektów badawczych składanych w konkursach NCN informujemy, że w dniach 27 sierpnia – 14 września 2018 r. mogą wystąpić czasowe utrudnienia w kontakcie z pracownikami Działu Obsługi Wniosków oraz Koordynatorami Dyscyplin. Przepraszamy za powstałe niedogodności.