Wydarzenia

Dni Narodowego Centrum Nauki zawitały do Olsztyna

11 i 12 maja na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie odbyły się Dni NCN. Uczestnicy imprezy wzięli udział w trzech rodzajach warsztatów, plenarnym posiedzeniu Rady NCN oraz spotkaniu podsumowującym, które uświetniła prelekcja prof. Michała Horodeckiego.

Majowe posiedzenie Rady NCN

W dniach 11-12 maja w Olsztynie miało miejsce posiedzenie plenarne Rady NCN. Pierwszą część spotkania, otwartą dla gości, poświęcono tematowi znaczenia badań naukowych dla rozwoju Warmii i Mazur oraz planom wzmocnienia aktywności grantowej uczonych z regionu. W drugiej części posiedzenia Rada omówiła kwestie związane z bieżącą działalnością Centrum, a w szczególności z założeniami nowych konkursów NCN.

Konkursy

Nowy harmonogram konkursów NCN

W związku z poszerzeniem oferty NCN o trzy nowe konkursy – SONATINA, UWERTURA oraz konkurs na niewielkie projekty badawcze – opublikowaliśmy zaktualizowany harmonogram na rok 2016 oraz nowy na rok 2017.

Wyniki konkursów OPUS 10, PRELUDIUM 10 i SONATA 10

Ogłosiliśmy wyniki konkursów OPUS 10, PRELUDIUM 10, SONATA 10. Na stronie NCN są dostępne listy rankingowe projektów zakwalifikowanych do finansowania w ramach tych konkursów. Laureaci otrzymają łącznie ponad 350 mln zł na swoje badania.

Ponad 36 mln zł dla naukowców przyjeżdżających do Polski

Rozstrzygnęliśmy pierwszą edycje konkursu POLONEZ skierowanego do naukowców przyjeżdżających z zagranicy, którzy chcą prowadzić badania w polskich jednostkach naukowych. Na realizację 48 zwycięskich projektów zostanie przeznaczonych ponad 36 mln zł. Lista rankingowa wraz z popularnonaukowymi opisami projektów dostępna jest na stronie NCN.

Co nowego

Dyrektor NCN patronem honorowym konkursu Prix Galien Polska

Przełomowe odkrycia w dziedzinie medycyny i farmacji oraz innowacyjne produkty lecznicze można zgłaszać do konkursu Prix Galien Polska do 30 czerwca. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym dyrektora Narodowego Centrum Nauki.