Konkursy

Wrześniowy termin składania wniosków przesunięty

Termin zakończenia naboru wniosków w konkursach MAESTRO 9, HARMONIA 9, SONATA 13 i SONATA BIS 7 zostaje przesunięty z dnia 15 września br. na dzień 22 września br. Formularze wniosków zostaną udostępnione w systemie ZSUN/OSF 29 sierpnia br.

Znamy laureatów konkursów SONATINA 1 i MINIATURA 1

Rozstrzygnęliśmy pierwszą edycję konkursu SONATINA. Jej laureaci otrzymają łącznie ponad 24 mln zł na projekty badawcze i międzynarodowe staże. Dostępne są również pierwsze listy rankingowe konkursu MINIATURA 1 na pojedyncze działania naukowe. Wyniki tego konkursu będą aktualizowane na bieżąco do końca roku.

UWERTURA 1: na drodze do grantów ERC

Na stronie Centrum dostępne są już listy rankingowe konkursu UWERTURA 1. Staże w zespołach realizujących granty ERC odbędzie siedmiu polskich naukowców. Łączny budżet konkursu to 558 tys. zł.

HERA Public Spaces – interdyscyplinarne badania humanistyczne

Zapraszamy do udziału w nowym konkursie sieci HERA pt. Public spaces: Culture and Integration in Europe. Można do niego zgłaszać projekty z obszaru nauk humanistycznych obejmujące badania interdyscyplinarne, których celem jest zrozumienie relacji między przestrzenią publiczną, kulturą a zagadnieniami, takimi jak: integracja europejska, procesy migracyjne, globalizacja, cyfryzacja itp.

Wydarzenia

Weź udział w warsztatach z obsługi wniosków!

Zapraszamy na warsztaty dla pracowników jednostek naukowych zaangażowanych w obsługę administracyjną projektów badawczych, staży i stypendiów finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki. Spotkanie będzie miało formę jednodniowych warsztatów i odbędzie się w dniu 3 października 2017 r. w Krakowie.

Co nowego

Utrudniony kontakt z Działem Obsługi Wniosków

W związku z pracami Zespołów Ekspertów oceniających wnioski o finansowanie projektów badawczych składanych w konkursach NCN informujemy, że od 29 sierpnia do 9 września 2017 r. mogą wystąpić czasowe utrudnienia w kontakcie z pracownikami Działu Obsługi Wniosków. Przepraszamy za powstałe niedogodności.

Polski archeolog laureatem grantu ERC

Dr Artur Obłuski z Centrum Archeologii Śródziemnomorskiej UW to pierwszy polski archeolog, który otrzyma ERC Starting Grant – prestiżowe dofinansowanie badań przyznawane przez Europejską Radę ds. Badań Naukowych. Na projekt zatytułowany „Umma” przeznaczone zostanie niemal 1,5 mln euro. Dr Obłuski jest m.in. laureatem konkursu SONATA 7 Narodowego Centrum Nauki.