Konkursy

463 mln zł dla naukowców w konkursach OPUS, PRELUDIUM i SONATA

Narodowe Centrum Nauki po raz dwunasty rozstrzygnęło konkursy OPUS, PRELUDIUM i SONATA, a po raz trzeci – POLONEZ. Naukowcom prowadzącym badania podstawowe w ramach czterech konkursów przyznano ponad 463 mln zł.

OPUS 13, PRELUDIUM 13 - wnioski w systemie OSF

W systemie OSF można wydrukować pliki PDF wniosków oraz wygenerować potwierdzenia złożenia wniosków w konkursach ogłoszonych 15 marca 2017 r.

Przedłużony nabór wniosków w konkursach OPUS 13 i PRELUDIUM 13

W systemie OSF zostały udostępnione formularze wniosków w konkursach ogłoszonych w dniu 15 marca 2017 r. tj. OPUS 13 i PRELUDIUM 13. Nabór wniosków w obu konkursach został przedłużony do 22 czerwca 2017 r.

Złóż wniosek w konkursie MINIATURA

4 maja w systemie OSF udostępniono formularz wniosku w konkursie MINIATURA 1 na pojedyncze działania naukowe. Nabór wniosków będzie prowadzony w trybie ciągłym do 31 grudnia 2017 r.

DIGITAL HERITAGE: międzynarodowe badania dziedzictwa cyfrowego

Do 22 czerwca można składać wnioski w konkursie DIGITAL HERITAGE na dofinansowanie międzynarodowych projektów badawczych w zakresie badań nad dziedzictwem cyfrowym. W Polsce konkurs realizowany jest z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wydarzenia

5. Dni NCN za nami

10 i 11 maja na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach odbyła się piąta edycja Dni NCN. Jak co roku pracownicy naukowi i administracyjni wzięli udział w warsztatach dotyczących oferty NCN. Nowością było sympozjum poświęcone roli systemu grantowego dla poprawy jakości badań naukowych w Polsce z udziałem wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina. Zapraszamy do obejrzenia reportażu z wydarzenia.

Majowe posiedzenie Rady NCN

Podczas piątych Dni NCN miało miejsce kolejne posiedzenie Rady NCN. Podczas obrad plenarnych omówiono m.in. kwestie związane z bieżącą działalnością Centrum, a także dyskutowano nad propozycjami Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na temat form współpracy między NCN a NCBiR.

Co nowego

Materiały szkoleniowe dla pracowników administracji

Na stronie internetowej NCN dostępne są materiały szkoleniowe dla pracowników administracyjnych jednostek naukowych poświęcone wszystkim etapom obsługi projektu badawczego.