KONKURSY

Szybki dostęp do funduszy na badania nad COVID-19

Zapraszamy do udziału w nowym konkursie pn. SZYBKA SCIEŻKA DOSTĘPU DO FUNDUSZY NA BADANIA NAD COVID-19. Konkurs kierujemy do badaczy, którzy mogą poszerzyć wiedzę na temat sposobów diagnozy, leczenia, zapobiegania COVID-19 oraz na temat psychologicznych i społecznych skutków pandemii. Termin składania wniosków upływa 14 kwietnia 2020 r.

Ruszył nabór wniosków w konkursach OPUS 19, PRELUDIUM 19 ORAZ POLS

Ogłosiliśmy kolejne edycje konkursów OPUS I PRELUDIUM, a także finansowany z funduszy norweskich konkurs POLS dla naukowców przyjeżdzających z zagranicy. Termin składania wniosków upływa 16 czerwca 2020 r.

Ogłoszenie konkursu M-ERA.NET 2 Call 2020

We współpracy z siecią M-ERA ogłosiliśmy konkurs M-ERA.NET 2 na międzynarodowe projekty badawcze dotyczące nauki o materiałach i inżynierii materiałowej. O finansowanie mogą się starać konsorcja międzynarodowe złożone z co najmniej 3 zespołów badawczych pochodzących z co najmniej 2 krajów biorących udział w konkursie.

Wyniki konkursu ALPHORN

Ogłosiliśmy wyniki konkursu ALPHORN na polsko-szwajcarskie projekty badawcze organizowanego we współpracy ze Swiss National Science Foundation (SNSF). Polskie zespoły współpracujące ze szwajcarskimi naukowcami otrzymają na realizację badań ponad 5 mln zł.

Polskie zespoły badawcze nagrodzone w międzynarodowym konkursie M-ERA.NET 2 Call 2019

Trzy zespoły badawcze z Polski znalazły się wśród laureatów kolejnego konkursu organizowanego przez sieć M-ERA.NET finansującą badania z obszaru nauk o materiałach oraz inżynierii materiałowej. W konkursie złożono 233 wnioski, a finansowanie w wysokości 26,9 mln euro otrzymało 37 projektów.

Wyniki I etapu oceny wniosków

Wyniki pierwszego etapu oceny merytorycznej wniosków w konkursach OPUS 18, PRELUDIUM 18, SONATA 15 i PRELUDIUM BIS 1 zostaną udostępnione w systemie OSF w połowie kwietnia 2020 r.

CEUS-UNISONO: przedłużenie terminu

Informujemy, że w związku z przedłużeniem naboru wniosków wspólnych w agencji czeskiej GACR jako agencji wiodącej w programie CEUS,  wnioski krajowe w systemie ZSUN/OSF muszą zostać złożone  w najbliższym możliwym terminie po złożeniu wniosku wspólnego do agencji GACR, nie dłuższym niż 7 dni kalendarzowych i nie później niż 11 maja 2020 r.

Terminy rozmów kwalifikacyjnych

Znamy terminy rozmów kwalifikacyjnych w konkursach ETIUDA 8 i SONATINA 4 ogłoszonych 16 grudnia 2019 r. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem na naszej stronie.


CO NOWEGO

Utrudniony kontakt z pracownikami biura NCN

Od poniedziałku 16 marca do odwołania kontakt z pracownikami biura NCN będzie możliwy jedynie w formie mailowej. Zmieniły się również godziny pracy dziennika podawczego. Przepraszamy za powstałe niedogodności i zachęcamy do zapoznania się z informacjami na naszej stronie.

Ułatwienia związane z przesyłaniem dokumentów do NCN

W związku z aktualną sytuacją zachęcamy do przesyłania wszelkiej korespondencji w formie elektronicznej. Zapraszamy do zapoznania się z pismem Dyrektora NCN ws. przesyłania dokumentów do Narodowego Centrum Nauki.

Terminy składania raportów rocznych i końcowych

W powodu zaistniałej sytuacji epidemiologicznej spowodowanej koronawirusem SARS-CoV-2 umożliwiliśmy złożenie raportów w późniejszym terminie. Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem.

Wyjazdy do zagranicznych ośrodków naukowych

W związku z komunikatami Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczącymi zagrożenia epidemiologicznego spowodowanego koronawirusem SARS-CoV-2 rekomendujemy rozważenie przełożenia na późniejszy termin wyjazdów do zagranicznych ośrodków naukowych, finansowanych w ramach konkursów NCN.

Konkursy na stanowiska koordynatorów dyscyplin HS i NZ

Zapraszamy do składania dokumentów na stanowiska Koordynatorów Dyscyplin w grupie nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce oraz w grupie nauk o życiu. Zgłoszenia przyjmujemy do 13 kwietnia br. Zapraszamy do zapoznania się z ogłoszeniami konkursowymi.

Otwarta nauka – nowa podstrona dostępna

Aby ułatwić dostęp do informacji na temat otwartego dostępu do publikacji (Open Access) oraz planu zarządzania danymi badawczymi (Data Management Plan) utworzyliśmy na naszej stronie nową zakładkę poświęconą Otwartej Nauce. Zebraliśmy na niej wszystkie przydatne informacje, prezentacje z warsztatów oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. 


WYDARZENIA

Dni NCN 2020 odwołane

Z powodu aktualnej sytuacji epidemiologicznej podjęliśmy decyzję o odwołaniu zaplanowanych na maj Dni Narodowego Centrum Nauki.


PUBLIKACJE

W czym mogą pomóc bakterie anammox

Dr hab. Aleksandra Ziembińska-Buczyńska z Politechniki Śląskiej pracuje nad ulepszeniem procesu oczyszczania ścieków za pomocą bakterii anammox. Badania zmierzające do lepszego poznania bakterii zdolnych do prowadzenia beztlenowego utleniania amoniaku zostały sfinansowane w konkursie SONATA 5. O projekcie można przeczytać na naszej stronie.