WYDARZENIA

Dni NCN 2015 w Szczecinie – podsumowanie

W dniach 13-14 maja w Szczecinie odbyły się Dni Narodowego Centrum Nauki. Podczas dwóch dni wypełnionych warsztatami i spotkaniami dla wnioskodawców zarówno naukowcy, jak i pracownicy administracyjni mogli pogłębić wiedzę z zakresu składania wniosków oraz realizacji projektów w ramach konkursów NCN.Majowe posiedzenie Rady NCN

W ramach Dni NCN, 13 maja, obradowała Rada Narodowego Centrum Nauki. Posiedzenie odbyło się dzięki gościnności Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, a wzięli w nim udział przedstawiciele władz wojewódzkich i miasta Szczecina, rektorzy i prorektorzy uczelni zachodniopomorskich oraz przedstawiciele naukowych instytucji regionu.

KONKURSY

Wyniki konkursów OPUS 8, PRELUDIUM 8 i SONATA 8

Rozstrzygnęliśmy kolejne konkursy OPUS, PRELUDIUM i SONATA. Łącznie na realizację badań naukowcy otrzymają ponad 366 mln zł. Zapraszamy do zapoznania się z listami rankingowymi.

Zawieszenie ograniczeń w składaniu wniosków

W konkursach OPUS 9, PRELUDIUM 9 i SONATA 9 nie obowiązują ograniczenia nałożone paragrafem 38. poprzedniego regulaminu (Uchwała Rady NCN nr 71/2014) ani paragrafem 40. aktualnego regulaminu (Uchwała Rady NCN nr 26/2015). Oznacza to, że w tych konkursach z wnioskami mogą występować osoby spełniające warunki konkursowe bez względu na nałożoną wcześniej karencję. Można również złożyć wnioski, które nie zostały zakwalifikowane do II etapu oceny merytorycznej w poprzedniej edycji tych konkursów. Więcej

POLONEZ – spotkanie informacyjne

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych konkursem POLONEZ przeznaczonym dla naukowców przyjeżdżających z zagranicy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 16 czerwca 2015 r. w Warszawie.

Ogłoszenie konkursu konsorcjum BiodivERsA ERA-Net

Wspólnie z konsorcjum BiodivERsA ERA-Net zapraszamy do udziału w konkursie na międzynarodowe projekty badawcze, których tematyka jest związana z bioróżnorodnością.

Instrukcje składania wniosków dostępne

Na naszej stronie internetowej dostępne są szczegółowe instrukcje sporządzania i składania wniosków w konkursach OPUS 9, PRELUDIUM 9 i SONATA 9.

Terminy rozmów kwalifikacyjnych

Zapraszamy do zapoznania się z terminami rozmów kwalifikacyjnych w konkursach ETIUDA 3 i FUGA 4, ogłoszonych 15 grudnia 2014 r.

Wyniki I etapu oceny w konkursie SYMFONIA 3

Wyniki I etapu oceny wniosków w konkursie SYMFONIA 3 zostaną opublikowane w systemie OSF 29 maja. Rozmowy kwalifikacyjne z kierownikami projektów, które przeszły do II etapu oceny odbędą się 20 lipca br. (godziny rozmów będą ustalone indywidualnie z poszczególnymi kandydatami).

CO NOWEGO

Majowie, meteoryty i niedźwiedzie

Co mają ze sobą wspólnego niedźwiedzie, meteoryty, Majowie i witamina B12? Można o nich posłuchać w najnowszym filmie promocyjnym Narodowego Centrum Nauki. Zachęcamy do obejrzenia.

MAESTRO 6, HARMONIA 6 i SONATA BIS 4 – statystyki

Na naszej stronie internetowej przedstawiamy szczegółowe zestawienia statystyczne rozstrzygniętych w lutym br. konkursów MAESTRO 6, HARMONIA 6 i SONATA BIS 4.

Wyniki badań opinii ekspertów wewnętrznych NCN w 2014 r.

W sekcji Analizy udostępniliśmy streszczenie wyników badań opinii ekspertów wewnętrznych biorących udział w pracach Zespołów Ekspertów oceniających wnioski złożone w konkursach OPUS 7, PRELUDIUM 7 i SONATA 7. Więcej

Koszty w projektach NCN – przewodnik

Przypominamy, że w związku z nowymi wytycznymi Rady NCN odnośnie do kosztów w projektach NCN przygotowaliśmy przewodnik dla wnioskodawców, który pomoże w prawidłowym skonstruowaniu kosztorysu. Zachęcamy do lektury.