WYDARZENIA

Nagroda Narodowego Centrum Nauki

Już za tydzień, 7 października, po raz trzeci wręczona zostanie Nagroda Narodowego Centrum Nauki. Wyróżnienie przyznawane jest młodym naukowcom w trzech obszarach badawczych. Uroczystość odbędzie się w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach (Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie).

Fundatorzy Nagrody NCN 2015:

POLONEZ 1 – spotkanie informacyjne i czat

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych konkursem POLONEZ 1 na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 6 października w Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24 w Krakowie. Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w spotkaniu, zachęcamy do udziału w czacie informacyjnym w dniu 15 października (14:00-16:00).

Wrześniowe posiedzenie Rady NCN

W dniach 9-10 września członkowie Rady NCN obradowali w Krakowie. Pierwszego dnia odbyło się posiedzenie Kapituły, która wybrała laureatów tegorocznej edycji Nagrody NCN, zaś następnego członkowie Rady określili warunki przeprowadzania kolejnej edycji konkursów OPUS, PRELUDIUM, SONATA. Sprawozdanie z posiedzenia

KONKURSY

Kolejne konkursy NCN zostały ogłoszone

15 września już po raz dziesiąty zostały ogłoszone konkursy OPUS, PRELUDIUM i SONATA, które od lat cieszą się wśród naukowców dużym zainteresowaniem. Z myślą o uczonych mieszkających za granicą, którzy chcą prowadzić badania naukowe w polskich jednostkach, został natomiast ogłoszony konkurs POLONEZ 1. Wnioski we wszystkich konkursach można składać do 15 grudnia.

TANGO 2 – wspólne przedsięwzięcie NCN i NCBR

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju i Narodowe Centrum Nauki uruchomią w grudniu drugą edycję wspólnego przedsięwzięcia TANGO. Konkurs TANGO ma celu wsparcie praktycznego wykorzystania wyników badań podstawowych.

CO NOWEGO

Wnioskodawcy w konkursach NCN w latach 2013-2014

Przedstawiamy zestawienie wszystkich jednostek naukowych i badawczych biorących udział w konkursach Narodowego Centrum Nauki rozstrzygniętych w latach 2013-2014 wraz z kategoriami KEJN. To pierwsza próba spojrzenia na aktywność grantową wnioskodawców NCN. Zestawienie będzie aktualizowane co roku.

NCN będzie ponownie udzielać pomocy publicznej

Na podstawie ogłoszonego 14 września rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Centrum będzie mogło udzielać pomocy publicznej na finansowanie badań podstawowych realizowanych w formie projektów badawczych oraz pomocy de minimis na finansowanie staży po uzyskaniu stopnia doktora odbywanych u przedsiębiorcy przez osoby rozpoczynające karierę naukową.

Instrukcja wprowadzania zmian w projektach zaktualizowana

W sekcji Zmiany w projektach zostały udostępnione instrukcje wprowadzania zmian w projektach realizowanych w ramach konkursów MAESTRO 6, HARMONIA 6, SONATA BIS 4, OPUS 8, PRELUDIUM 8 i SONATA 8. Więcej

Zatrudnienie w projektach finansowanych przez NCN

Zapraszamy do zapoznania się ze stanowiskiem NCN dotyczącym wyłączenia obowiązku stosowania postępowania konkursowego, o którym mowa w art. 118 a ust. 4 pkt. 2 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym.