WYDARZENIA

Czwarta edycja Dni Narodowego Centrum Nauki

11 i 12 maja w Olsztynie odbędzie się czwarta edycja Dni NCN, cyklicznej imprezy, podczas której odbywają się liczne spotkania i warsztaty. Współorganizatorem spotkania jest w tym roku Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

Kwietniowe posiedzenie Rady NCN

W dniach 13-14 kwietnia po raz kolejny zebrała się Rada NCN. Ważnym punktem obrad była decyzja o zwiększeniu nakładów finansowych na wybrane konkursy z zakresu nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce oraz dyskusja na temat projektów nowych konkursów w ofercie NCN.

CHIST-ERA: konferencja oraz zapowiedź nowego konkursu

Konsorcjum CHIST-ERA zaprasza do udziału w konferencji „CHIST-ERA Conference 2016”, która odbędzie się w dniach 8-10 czerwca w Wiedniu. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w kształtowaniu kolejnego konkursu sieci CHIST-ERA.

KONKURSY

Formularze wniosków dostępne w systemie OSF

W systemie OSF udostępniono elektroniczne formularze wniosków dla konkursów OPUS 11, PRELUDIUM 11 i SONATA 11.

Instrukcje przygotowania i składania wniosków

Na stronie NCN dostępne są już instrukcje przygotowania i składania wniosków dla konkursów OPUS 11, PRELUDIUM 11 oraz SONATA 11.

POLONEZ 2 – otwarcie naboru w systemie OSF

Moduł składania wniosków w konkursie POLONEZ 2 został otwarty. Nabór wniosków potrwa do 15 czerwca 2016 r.

ERA-CAPS: konkurs międzynarodowy w dziedzinie biologii molekularnej roślin

NCN zaprasza do udziału w nowym konkursie ERA-CAPS z obszaru biologii molekularnej roślin. Ogłoszenie konkursu planowane jest na 23 czerwca 2016 r., a termin składania wniosków upływa 26 września 2016 r.

CO NOWEGO

Dodatkowe 17 mln zł dla humanistów

NCN otrzyma od MNiSW dodatkowe 17 mln zł na finansowanie projektów z zakresu nauk humanistycznych. Środki zostaną przeznaczone na zwiększenie finansowania w grupie nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce w konkursach ogłoszonych w 2015 r., a rozstrzygniętych w 2016 r.

Grant ERC dla prof. Pietrzyńskiego

Prof. Grzegorz Pietrzyński, astronom z Uniwersytetu Warszawskiego i podwójny laureat konkursów Narodowego Centrum Nauki, otrzymał prestiżowy Advanced Grant European Research Council.

Stypendia Rządu Francuskiego na pobyt badawczy

Do 16 maja 2016 r. można składać wnioski o przyznanie stypendium Rządu Francuskiego na pobyt badawczy (BGF). Stypendium dotyczy wszystkich dziedzin nauki, z wyjątkiem medycyny.

Polscy naukowcy nagrodzeni w międzynarodowym konkursie

Projekt SELENIUS, którego uczestnikiem jest dr hab. Kinga Polańska z Instytutu Medycyny Pracy im. Prof. J. Nofera, otrzymał finansowanie w konkursie JPI HDHL Intestinal Microbiomics.